Бившият директор на Информационно обслужване проф. Михаил Константинов прогнозира, че  2.9

...
Бившият директор на Информационно обслужване проф. Михаил Константинов прогнозира, че  2.9
Коментари Харесай

2.9 млн. души ще гласуват на 2 април, пресмята Михаил Константинов

Бившият шеф на " Информационно обслужване " проф. Михаил Константинов предвижда, че  2.9 млн. гласоподаватели ще гласоподават на предсрочните парламентарни избори на 2 април.

Не е ли обидно една съвременна европейска страна да се занимава с хартия, ролки и всевъзможни други работи, сподели проф. Константинов в студиото на bTV. Нашите СИК са зле подготвени и недобре образовани и поради това стават скандалните резултати от изборите. Със смесеното гласуване ще се върнат половината хора, които не са желали да гласоподават - над 300 000 гласоподаватели, счита проф. Константинов.

За него видеонаблюдението на предварителните избори е нездравословно и е напън върху гласоподавателите.

Бившият зам.-председател на публичния съвет към ЦИК Румяна Дечева добави, че машините на изборите ще бъдат принтери. Тя не чака там да бъдат подводните камъни. До момента това, което е употребявано, е хартия от производителя на машините.

Не изборът сред хартия или машина е това, което подкопава доверието, а резултатът от изборния развой. Много мъчно ще стигнем до същината на това, което избираме и защо ги избираме тези хора - още веднъж ли отиваме на мач сред ЦСКА и " Левски ", или ги избираме за друго, разяснява Дечева.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР